Mistrovství ČR v deskových hrách

20.12.2023

V sobotu 25. listopadu se v Praze konalo mistrovství České Rebubliky v deskových hrách. Z Ledče jelo celkem sedm soutěžících. Byli to ti, kteří vyhráli krajské kolo v soutěži v deskových hrách. Jeli jsme dodávkou SVČ, která nás dovezla až do Prahy. Opět se hrály tři hry a to: 4MATION (čte se "fór mejšn„) TURBOPRŠÍ a RYCHLÉ ŠÍPY. Já osobně jsem hrála hru 4MATION.

Dojeli jsme do Prahy a měli jsme asi půl hodiny času, takže jsme se nahlásili na prezenci. Někdo mohl hrát i dvě hry. Dostali jsme soutěžní kartu, na kterou nám zapisovali počet bodů. K dispozici jsme měli malý klubík, kde jsme si mohli zahrát třeba stolní fotbal nebo si dát svojí svačinu. Když jsme u toho jídla, byl tam také automat a nebo jsme si mohli něco dojít koupit do Lidlu. Přibližně v jedenáct hodin přijelo opravdu hodně lidí. Nejprve hrála 1 kategorie hru 4MATION. Potom hrála 1 kategorie RYCHLÉ ŠÍPY, a 2 kategorie hrála 4MATION. Potom zase 1 kategorie hrála TURBOPRŠÍ, 2 kategorie hrála hru RYCHLÝ ŠÍPY a 3 kategorie 4MATION a tak dále ....

Když všechny kategorie dohrály, tak bylo asi ve čtyři hodiny vyhlášení výsledků. Já jsem skončila na 7 místě. Od nás se umístili z 1. kategorie ve hře TURBOPRŠÍ na 1. místě Barbora Kotěrová, z 2. kategorie byla také na 1.

místě Martina Kahounová a ve 3. kategorii se umístila opět na 1. místě Jana Veselá. Ve hře RYCHLÉ ŠÍPY se dostala na první místo v 1. kategorii Marcela Radilová, na 2. místě byl Ondřej Tvrdík a na 3. místo se dostala Jindřiška Peroutková všichni z Ledče. Ve 2. kategorii jediná, která se dokázala umístit a to hned na krásném 1. místě, byla Lucie Kotková. A ze třetí kategorie si získala 2. místo Denisa Hrindová. Do top trojky ve hře 4MATION se bohužel nikdo nedostal. Vítězové si odnesli krásnou medaili a deskovou hru, kterou si mohli sami vybrat. Potom jsme jeli domů, do Ledče jsme dojeli kolem šesté hodiny. Bylo opravdu hezký zážitek.